E-prenumerata

i

tylko 9,99 zł za miesiąc

Jachowicz: Magicy od krzyżyków na kartach

opublikowano: 25 listopada 2014
Jachowicz: Magicy od krzyżyków na kartach lupa lupa

Zapis czatu z Jerzym Jachowiczem.

Jak Pan myśli co skłoniło Leszka Millera do wystąpienia przeciwko PO i PSL? O co mu chodzi?

Porażka, której się nie spodziewał. W ostatnim roku miał bardzo dobre notowania w sondażach. Ma pełne prawo też podejrzewać, że ktoś uszczknął w tych wyborach i jego procentów. Szkoda, że w innych sytuacjach nie potrafił wystąpić przeciw PO. Np. w czasie głosowania nad wotum nieufności dla kilku psubratów, ministrów. Ciekawe, że cholewki czyści Cimoszewicz. Jestem przekonany, że z myślą o doszlusowaniu do PO.

Czy dopuszcza Pan w ogóle myśl, że wybory mogły zostać sfałszowane?

Ja tej myśli nie dopuszczam. Ona sama wchodzi wszelkimi szparami do mojej głowy i do mojego rozumu. Bardzo często komisje lokalne, to takie miniatury PKW. Siedzą w nich same stare komuchy. I co? Oni nie fałszują? Jest pewne, że część komisji fałszuje, poprzez dopisywanie krzyżyków i unieważnienie poszczególnych głosów. Są magicy, którzy tak potrafią wymazać krzyżyk przy jakimś nazwisku, że nie zostawiają żadnych śladów, a stawiają go przy nazwisku, które lubią. Proszę pamiętać, że w Polsce tacy magicy potrafią podrabiać stemple na receptach, przerabiać stare recepty na nowe. Co to dla takiego speca krzyżyk? Na razie jeszcze nie ma szkoły fałszerzy wyborów. Ale można się spodziewać, że Platforma utworzy.

Chcę z tego miejsca gorąco Pana pozdrowić. Jestem pana fanem, ale mam pytanko trochę jakby z innej beczki, ktoś by pomyślał. Lecz w gruncie rzeczy to się bardzo uzupełnia. Interesuje mnie czy to nie jest ta sama klasa polityczna i biznesowa w Polsce, która „wykluła” się dzięki AFERZE FOZZ którą jak wiemy wyciszono ?

FOZZ-em od 25-lat karmi się wiele najróżniejszych instytucji i osób ze świata biznesu, polityki, mediów. Te pieniądze już tyle razy zostały przeprane, dzięki nim majątki pomnożone, a środowiska, które z nich korzystają cały czas sabotują polską demokrację, pod pozorem walki o jej nieskazitelność. Jak Pan wie, w tej chwili największymi obrońcami demokracji są byli komuniści i podobnie postępują ludzie, którzy rozpoczęli swój marsz do fortuny, stanowisk, wpływów z pieniędzy FOZZ-u.

Czy nie byłoby dobrze, aby radni, którzy kwestionują wyniki wyborów w wyborach samorządowych zrezygnowali z mandatów, odmówili ślubowania? Byłby to wielki problem dla tej władzy, która wciska nam ciemnotę, że wybory są ważne.

Każdy bojkot jest bardzo skutecznym narzędziem. Istotą jest, żeby taki bojkot był nagłośniony na cały kraj, żeby nazwisko takiego człowieka było głośne jak znanych polityków. To, że na jego miejsce czyhają w kolejce inni, nie ma znaczenia. Ważne też, żeby uderzenie tym bojkotem było liczne, bo wtedy zyskuje on na znaczeniu.

Jeżeli wybory zostały sfałszowane, to co robili w komisjach mężowie zaufania z PIS? Czy są takimi gapami, że nie potrafili tego wyśledzić?

Dramat polega na tym, że tych mężów zaufania PiS-u, ale także innych, praktycznie nie było, albo w wielu komisjach pojawiali się na kilka godzin i znikali. Praktyczne komisje działały poza kontrolą. Najbardziej dramatyczne było to, że w wielu komisjach nie było wspólnego liczenia głosów, tylko dzielili się kartami i jeden nie wiedział co robi drugi.

Jaka jest prędkość lotu jaskółki?

Oszałamiająca.

Czy popiera Pan bojkot sklepów sieci Empik?

Tak. To potworne, że takie osoby jak Nergal i Czubaszek są twarzami Empiku. Idąc tym śladem, można sobie wyobrażać wiele innych koszmarnych postaci. Ciekawi mnie tylko, jak pomysłodawcy uwierzyli, że tych dwoje ludzi może przyciągnąć klientów.

Czy Pana zdaniem może w Polsce wybuchnąć rewolucja społeczna, która obali istniejący układ polityczny? Czy wierzy Pan w powodzenie tego pomysłu?

Jeśli Platforma i PSL w swoim cynizmie i lekceważeniu nastrojów społecznych posuną się o krok dalej, wybuch społeczny w rodzaju kijowskiego Majdanu, jest w Polsce możliwy. Platforma, prezydent już przez skórę czują takie zagrożenie i próbują klajstrować to co nabroili. Na szczęście robią to nieudolnie. Mają niestety najsilniejsze narzędzia do rozpylania czadu w umysłach ludzi. Publiczną telewizję, radio i sprzyjające im najsilniejsze stacje telewizyjne. Gdyby w mediach nastąpił bunt, to byłby pierwszy krok do przewrotu. Ale jak to zrobić? Ja nie jestem niestety rewolucjonistą.

Polska jest jeszcze państwem czy może już tylko krainą geograficzną?

Jest państwem. Tyle tylko, że chorym w wielu dziedzinach życia. Media, policja, prokuratura, sądy, szkoła, służba zdrowia, kolej. Nie wiem jak tam na morzu. Dawno nie byłem.

Jaki los czeka nas w najbliższym czasie, a dokładniej mówiąc jaki jest scenariusz dalszych rządów Ewy Kopacz?

Tego na razie nikt nie jest w stanie przewidzieć. Mogę tylko powiedzieć, czego jej życzę: Uduszenia politycznego przez jej własną sitwę. Proszę pamiętać, że ma strasznie słabych obrońców. Szefowa MSW najchętniej sama by się skryła w mysiej norze. Nawet Kopacz by jej stamtąd nie wyciągnęła.

Jeśli w II turze wyborów na burmistrza miasta mamy do wyboru kandydata SLD i PO to czy lepiej iść i oddać nieważny głos, czy nie iść wcale?

Trzeba dopisać kogoś z PiS-u i na niego zagłosować.

Jakie ma Pan zadanie na temat tzw. multikulturalizmu, politycznej poprawności , oraz na razie powolnej, ale skutecznej islamizacji Polski na wzór krajów zachodnich?

A jak Pan myśli? Jakie mogę mieć zdanie? Jak najgorsze. Od kilku lat już, ja i wielu innych publicystów powtarzamy, że to powolna likwidacja tego co zawsze w Polsce było najcenniejsze: wiary, patriotyzmu, rodziny. Na szczęście pojawia się coraz większa ilość młodych ludzi, którzy gotowi są walczyć o utrzymanie tych wszystkich wartości.

Skoro PiS żąda powtórzenia wyborów, to po co zachęca do uczestnictwa w II ich turze. Czy to nie jest usankcjonowanie przez PiS wyników sfałszowanych wyborów?

Nie. PiS chce powtórzyć wybory, ale te których wyniki już zna. PiS chce je powtórzyć w ten sposób, poprzez skrócenie kadencji. Oprócz tego stara się do poszczególnych sądów okręgowych wysyłać informacje o przekrętach, na które są dowody. Ja też zachęcam do pójścia na drugą turę. Ale nie po to, aby wygrali kandydaci PO, w Warszawie Gronkiewicz-Waltz, w Krakowie stary wyjadacz z SLD, Majchrowski, we Wrocławiu popierany przez PO Dutkiewicz, ale kandydaci opozycji.

Życzę sobie i Polsce aby więcej było takich publicystów jak Pan. Życzę powodzenia w dalszej pracy i wytrwałości, bo być głosicielem prawdy to obecnie najbardziej niewdzięczne i najtrudniejsze wyzwanie. Sztuką jest iść pod prąd bez względu na przeszkody.

A ja myślałem, że Pan pisze o sobie. Naprawdę to miłe co Pan mówi, ale boje się, że to lekka przesada. Wydaje mi się, że mimo wszystko mnie Pan przecenia.

Nie sądzi Pan, że te wałki przy urnach to próba generalna przed walką o życie dla PO/PSL w przyszłorocznych wyborach do sejmu ? Po prostu sprawdzali co i jak poprawić/ulepszyć za rok ?

Polacy nauczeni tym doświadczeniem, na podobne numery już się nie nabiorą. Cała rzecz żeby cała opozycja, nie tylko PiS, ale też SLD i partia Korwin-Mikkego stanowczo i konsekwentnie pilnowała uczciwości tych wyborów, od ich przygotowania do czasu podania wyników.

Czy wybiera się Pan na protest 13 grudnia, przeciwko fałszowaniu wyborów?

Tak i zachęcam wszystkich. Marzy mi się milion ludzi na ulicach Warszawy. Temperatura może być niska. Będą nas rozgrzewać hasła przeciwko władzy i wizja nowej Polski.

Czy te cyrki przy urnach mogą pomóc kandydatom PiS-u w niedzielnych II turach wyborów?

Tak, mogą pomóc. Wybory to najbardziej skuteczne narzędzie demokratycznego wpływu szarego obywatela na losy kraju. Pod warunkiem, że nie ma właśnie cyrków w komisjach. PiS na gwałt powinien w największej ilości komisji, ile tylko poradzi, zainstalować na cały dzień mężów zaufania. A ci powinni siedzieć, dopóki protokoły nie zostaną przekazane do komisji okręgowej. To bardzo ważne, żeby ci, którzy nie chcą żeby odbywały się cyrki, poszli na drugą turę, głosowali za PiS-em, bo zwycięstwo PiS-u w tych wyborach byłoby największym ciosem wymierzonym w Platformę i w te cyrki, które miały miejsce.

Co Pan sądzi o postawie JK Mikke do całej sprawy związanej z wyborami?

Wiem, że żałuje, że w Polsce na prezydenta nie startuje Putin.

Czy postrzega Pan postępowanie PiS-u jako zwykłą grę pod publiczkę, czy jako rzeczywistą chęć zmiany Polski?

Nie wiem jak cały PiS, ale Kaczyński na pewno. I sporo ludzi w PiSie gotowych jest do oddać swoje siły na rzecz Polski. Zdarzają się, jak w każdym środowisku i karierowicze, oszuści, tacy jak Hofman i jego dwaj kompani. Najbardziej oburzające jest to, że mają czelność do odwołania się od decyzji o ich skreśleniu z partii. To po prostu niebywałe. I to dopiero świadczy o tym, że są to prawdziwe szumowiny.

Dziękuję bardzo wszystkim, którzy zadawali pytania. Przepraszam tych, którym nie zdążyłem odpowiedzieć. Ale mówiąc szczerze, z dzisiejszego wieczoru nie jestem do końca usatysfakcjonowany. Było stanowczo za mało opinii podkreślających moje zasługi! Proszę się nie przejmować tą uwagą, za jakiś czas będzie szansa to nadrobić. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła

Szanowny Czytelniku

Chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych osobowych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 r., zgodnie z instrukcjami, o których mowa poniżej.

Od 25 maja 2018 r. zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane w skrócie również jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). RODO obowiązywać będzie w identycznym zakresie we wszystkich krajach Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, i wprowadza wiele zmian w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych, które będą miały wpływ na wiele dziedzin życia, w tym na korzystanie z usług internetowych. Przed przejściem do serwisu naszym celem jest zapoznanie Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz przepisami, które niebawem wejdą w życie, tak aby dać Ci szeroką wiedzę i bezpieczeństwo korzystania z naszych serwisów internetowych Prosimy Cię o zapoznanie się z podstawowymi informacjami.

Co to są dane osobowe?

Podczas korzystania z naszych usług internetowych Twoje dane osobowe mogą być zapisywane w plikach cookies lub podobnych technologiach, instalowanych przez nas lub naszych Zaufanych Partnerów na naszych stronach i urządzeniach do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu udostępniania personalizowanych treści i reklam, bezpieczeństwa oraz analizowania ruchu na naszych stronach.

Kto będzie administratorem Twoich danych osobowych?

Administratorami Twoich danych osobowych będzie Fratria sp. z o.o., a także nasi Zaufani Partnerzy, tj. firmy i inne podmioty, z którymi współpracujemy przede wszystkim w zakresie marketingowym. Listę Zaufanych Partnerów możesz sprawdzić w każdym momencie pod niniejszym linkiem „Zaufani Partnerzy”.

Po co są nam potrzebne Twoje dane?

Aby dostosować reklamy do Twoich potrzeb i zainteresowań, zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług oraz dokonywać pomiarów, które pozwalają nam ciągle udoskonalać oferowane przez nas usługi.

Twoje uprawnienia

Zgodnie z RODO przysługują Ci następujące uprawnienia wobec Twoich danych osobowych i ich przetwarzania przez nas i Zaufanych Partnerów. Jeśli udzieliłeś zgody na przetwarzanie danych, możesz ją w każdej chwili wycofać. Przysługuje Ci również prawo żądania dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – GIODO. Uprawnienia powyższe przysługują także w przypadku prawidłowego przetwarzania danych przez administratora.

Zgoda

Wyrażenie przez Ciebie zgody jest dobrowolne. W każdym momencie możesz również edytować swoje preferencje w zakresie udzielonej zgody, w tym nawet wycofać ją całkowicie, klikając w ustawienia zaawansowane lub wyrażając zgodę i przechodząc na naszą stronę polityki prywatności. Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa, jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz na naszych stronach internetowych). Jeśli chcesz się zgodzić na przetwarzanie przez Fratrię sp. z o.o. i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych zebranych w związku z korzystaniem przez Ciebie z naszych stron i aplikacji internetowych, w tym ich przetwarzanie w plikach cookies itp. instalowanych na Twoich urządzeniach i odczytywanych z tych plików danych, możesz w łatwy sposób wyrazić tę zgodę, klikając w przycisk „Zgadzam się i przechodzę do serwisu”. Jeśli nie chcesz wyrazić opisanej wyżej zgody lub ograniczyć jej zakres, prosimy o kliknięcie w „Ustawienia zaawansowane”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnień przeczytasz na „Polityce prywatności”.

×

Ustawienia zaawansowane

Aby dostosować reklamy i treści do Twoich potrzeb i zainteresowań, zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług oraz dokonywać pomiarów, które pozwalają nam ciągle udoskonalać oferowane przez nas usługi, podczas korzystania z naszych usług internetowych Twoje dane osobowe mogą być zapisywane w plikach cookies lub podobnych technologiach instalowanych przez nas lub naszych Zaufanych Partnerów na naszych stronach i urządzeniach do zbierania i przetwarzania danych osobowych.

Aktywna zgoda

Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach marketingowych, w tym profilowanie, moich danych osobowych pozostawianych w ramach korzystania oferowanych przez Wydawnictwo Fratria sp. z o.o. oraz zaufanych partnerów usług Wydawnictwa. Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w ramach korzystania z oferowanych przez Wydawnictwo Fratria zaufanych partnerów usług. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne.

Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnień przeczytasz na Polityce prywatności.