E-prenumerata

i

tylko 9,99 zł za miesiąc

Zapis czatu z Krzysztofem Feusettem

opublikowano: 19 sierpnia 2013
Zapis czatu z Krzysztofem Feusettem lupa lupa

W poniedziałek o godzinie 20:00 odbył się czat z Krzysztofem Feusettem, dziennikarzem, publicystą, byłym współpracownikiem dziennika Rzeczpospolita i dawnego „Uważam Rze”. W 2011 roku zdobył Nagrodę im. Macieja Rybińskiego „Złota Ryba”. Od 2012 roku Krzysztof Feusette współpracuje z tygodnikiem wSieci. Czat odbył się na naszym profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/gazetawsieci. Zapraszamy na jego zapis.

Panie Krzysztofie, gratuluję świetnych tekstów we " W sieci", od nich zawsze zaczynam lekturę tego tygodnika.

Bardzo miłe słowa. I zobowiązują:) Dzięki!

"Prezydencki" tekst w nowym numerze wSieci bardzo mi się spodobał, podobnie zresztą jak i inne Pańskie publikacje. Mam pytanie związane z kondycją Polski i Jej (j)elit: jest tak źle jak piszecie czy gorzej? Głównie w odniesieniu do rozbiórki państwa i tego, z jaką łatwością przychodzi to ekipie PO - czy istnieje sposób, by jeszcze to naprawić, ale i stosownie ukarać odpowiedzialnych za całą tę sytuację?

Na Zachodzie są takie sposoby, i są wykorzystywane. W Polsce takiej np. afery hazardowej nigdy nie było. Jest za to wielki problem odpowiedzialności nie tylko polityków, ale w ogóle - urzędników państwowych za ich złe lub złodziejskie decyzje.

Dzień dobry, czy nie uważacie że przesadzacie państwo (portal Polityce.pl, wSieci), w atakach na tygodnik Do Rzeczy. To jest na prawdę niesmaczne.

Nie przypominam sobie żadnego ataku tygodnika "w Sieci" na tygodnik "Do Rzeczy". Pamiętam za to tekst W. Łysiaka obrażający nas okrutnie. Jest też kwestia książek Piotra Zychowicza z "Do Rzeczy". Tylko tyle.

Czy jest możliwość kontroli PKW zwłaszcza , gdy wiadomo ,ze serwery PKW są w Moskwie, a jej członkowie jeżdżą tam na szkolenia? Co PIS powinien zrobić? Liczyć głosy?

Przypominam, że śp. Lech Kaczyński wygrał w Polsce wybory.

Co Pan sądzi o zajściu w Gdyni?

Czekam na dalsze fakty. Na razie widać, jak bardzo mainstream ucieszył się z bijatyki z udziałem kibiców.

Czy Pan też uważa, że nasz prezydent, Szczurek słusznie potępił "na dzień dobry" kibiców ?

Nie, nie uważam. Moim zdaniem powinien potępić WSZYSTKICH uczestników zadymy. Puściły mu nerwy, bo wie, że policja była spóźniona.

Witam Panie redaktorze przede wszystkim wyrazy szacunku i uznania za trafne spostrzeżenia i komentarze naszej niestety często żenującej rzeczywistości. Jestem ciekawa jak Pan ocenia ostatnie sondaże poparcia dla partii politycznych? Czy jest Pan optymistą w tym względzie czy obawia się Pan, że PO trzyma przysłowiowego asa w rękawie i zaatakuje w kluczowym dla siebie momencie?

Sądzę, że w tym rękawie są nie tylko asy, ale i jokery. Problem dzisiejszej władzy polega na tym, że Polacy mają jej dość, więc nawet gra znaczonymi kartami na niewiele się już chyba zda.

Czy z chamstwem warto dyskutować?

Tak, choć raczej na swoim, nie chama poziomie.

Często pisze Pan o mediach. Jak w Pana ocenie zmienią się media w Polsce po ewentualnej porażce PO w wyborach?

Niewiele się zmienią. Uczciwe pozostaną uczciwe, pozostałe pozostaną kompromitacją.

Czy pisanie w tym momencie przez „wSieci” negatywnie o ks. Lemańskim nie jest kopaniem leżącego?

Nigdy nie widziałem ks. Lemańskiego w takiej pozycji. Trzeba o nim pisać, ku przestrodze następnych kabotynów, nie tylko w sutannach. 

Ale co tu zrobić by zrobić media masowego rażenia?

One robią się same. Opinia publiczna widzi coraz więcej, mimo zasłon dymnych.

Co sądzi Pan o TV Republika?

Czekam na jej rozwój.

Co Pan sądzi o programie Pana Gursztyna, w "telewizji" takiej jak Superstacja ? Czy to nie jest jakieś rozdwojenie jaźni?

Telewizja Superstacja zapraszała mnie kilkakrotnie do swojego studia. Przez wzgląd na kilkoro prowadzących nie skorzystałem. Piotra Gursztyna bardzo cenię za wiele rzeczy, tego programu wśród nich nie ma:)      

Pozdrawiam i życzę dalszych, celnie punktujących butę i niekompetencję POlityków, udanych felietonów.

Wielkie dzięki, oby się ziściło:)

W jakim kierunku zmierza Europa Zachodnia? Czy fakt, że tolerancje dla inności zastąpiła tej inności apoteoza, czy fakt, że, gościnność dla przedstawicieli innych kultur zastąpiło urządzanie własnego kontynentu pod tych gości, czy odcinanie się od własnych korzeni, wyśmiewanie własnej historii z jednoczesnym łatwym uleganiem fascynacjom "innością" nie doprowadzi w ciągu kilku najbliższych dekad to poważnych zmian kulturowych w Europie Zachodniej?

Doprowadzi, o ile zachodnie społeczeństwa (także media) nie pójdą po rozum do głowy. Odcinanie się od własnych korzeni daje efekt ten sam, co piłowanie gałęzi, na której się siedzi. Liczę jednak na opamiętanie przynajmniej w kilku kulturowych kwestiach.

Czy Feusette to polskie nazwisko?

Nie, francuskie.

Na ile TVN jest sterowane przez Waltera ? Czy mogą dostawać jakieś dyrektywy ? Czy ekipa Faktów bardziej nienawidzi Kaczyńskiego czy kocha Tuska ? Czy Sobieniowski posiada krztę etyki dziennikarskiej ?

1. Nie wiem. 2. Na pewno dostają. 3. Bardziej nienawidzi. 4. Nie sądzę.

Widzi pan możliwość dojścia PiS do władzy i realnej zmiany kierunku polityki, w sytuacji kiedy służby specjalne, cała administracja państwowa media, są w opozycji do tej partii?

Gdyby było to niemożliwe, Polska nie byłaby demokracją, ale dyktaturą.

Najpierw zauważyłem zaproszenie na ten czat z niebieską literką F... A potem przeczytałem Pana teksty - i nici z uczestnictwa - leżę i kwiczę, i jednocześnie potakuję całym sobą, więc utrudnia mi to wzięcie udziału w dyskusji. Napisanie tego tekstu już uważam za cud:) Dzięki:)

Cuda, jak widać, się zdarzają:) Dzięki;)

Czy zgadza się Pan z wizją Huxleya iż tak naprawdę jesteśmy kontrolowani w większym stopniu przez odpowiednie dawkowanie przyjemności (także w mediach), czy poprzez inwigilację jak u Orwella?

Nie czuję się kontrolowany:)

Czy sądzi Pan, że Prawo i Sprawiedliwość zwycięży w wyborach do PE, czy wystawią "mocne nazwiska" do Brukseli czy raczej zachowają znane osoby na wybory parlamentarne w 2015 roku?
Ile % dostanie Jarosław Gowin i czy wyjdzie z partii?

Sądzę, że tak się stanie. Nie mam pojęcia, jakie to będą nazwiska. Proszę pamiętać, że wraz z rosnącymi notowaniami pojawią się przy PiS nowe znane osoby. Jarosław Gowin chyba nie wyjdzie, a zostanie np. zawieszony. Ile procent? Na razie wygląda na to, że najwięcej członków PO nie popiera ani Tuska, ani Gowina. No, dobrze - stawiam, że 10-20 proc.

Uwielbiam Pana felietony/ artykuły! Pisze Pan prawdę, to najważniejsze i za to dziękuje.

To ja dziękuję za przemiłą recenzję.

Czy nie uważa pan, że Młodzież Wszechpolska stanowi przykrywkę dla bojówek? że ideologia narodowa jest jedynie pretekstem dla agresywnych zachowań niektórych jej członków?

Skomplikowany temat. Agresja nie służy nikomu.

Nie jestem czytelnikiem wSieci (okładki i spis treści, owszem), ale regularnie czytam portal wPolityce.pl i w związku z tym mam pytanie, czy nie sądzi pan że przekaz w tych mediach jest zbyt jednostronny; pan Karnowski niemal jednoznacznie deklaruje że celem tych mediów jest doprowadzenie Pis-u do władzy, brak niemal żadnych krytycznych artykułów o największej partii opozycyjnej, rozumiem i popieram krytykę władzy, ale taka jednostronność to jednak też przesada... zgodzi się pan?

Jest masę tekstów krytykujących PiS, także w tygodniku "w Sieci". Proszę czytać nie tylko spisy treści:)

Na kogo zamierza Pan głosować w najbliższych wyborach do PE, samorządowych? Kogo widzi Pan w roli przyszłego Prezydenta m. st. Warszawy?

Wystarczy, że doskonale Pan wie, na kogo nie zamierzam głosować i kogo w roli prezydent Warszawy nie widzę. Do wyborów dużo czasu.

Pana prześmiewcze felietony z powodzeniem mogłyby stanowić scenariusz dla skeczów kabaretowych. Czy myślał Pan o współpracy z kimś z branży kabaretowej, żeby „zrównoważyć” poziom żartów na polskiej scenie kabaretowej, które w głównej mierze są anty-pisowskie w swojej wymowie?

Myślałem, ale brakuje czasu.

Zdecydowanie najlepszy tekst który mi utkwił w pamięci to : Las smoleńskich pytań (dawno temu w Uwarzam Rze).

Miło mi, choć temat był smutny.

Panie Krzysztofie, czy nie brakuje Panu w tygodniku dobrej poezji?

Czytam ją raczej w tomikach. Jest u nas poetycka rubryka Leszka Długosza. Inne tygodniki takiej nie mają.

Co Pan myśli o "promowaniu" . Stadionu Narodowego przez minister Muchę?

Pani minister nie ma o sporcie zielonego pojęcia. Wolałbym, że objęła ministerstwo mody 

Witam. Czy czytał Pan Ch. Bukowskiego lub T. Korzeniewskiego? Co Pan sądzi o tych pisarzach?

Bukowskiego tak, Korzeniewskiego nie. Za mało czasu, by dokonywać tu analizy krytyczno-literackiej. Fascynacji Bukowskim nie odczułem.

Dlaczego jest tyle cierpienia na świecie i co sądzi pan o zazdrości?

Sądzę, że ona także jest przyczyną cierpienia. Nie polecam. Co do cierpienia na świecie - zawsze był on "padołem łez". Przyczyny leżą więc chyba w gatunku ludzkim.

Dlaczego typowi współcześni prawicowcy nie interesują się kulturą wysoką, zadowalając się popkulturą? Politycy, dziennikarze, blogerzy.

To Pani/Pana opinia. Nie zgadzam się, proszę poczytać "w Sieci", zmieni Pani/Pan zdanie.

Dlaczego Tusk jest taki niedobry, a my tacy dobrzy??

Proszę zapytać jego samego. Dobrzy w czym?

Jeszcze jedno - dlaczego premier ustawił szczyt klimatyczny na 11.11.2013 ?

Bo chce odciągnąć uwagę Polaków od takich wartości, jak niepodległość? Na to bym stawiał.

Dlaczego ostatnio GW i inni ze spółki przepraszają wszystkich dokoła w imieniu Polaków. Ja na przykład sobie tego nie życzę. 

To stary proceder. Przypominam namowy Andrzeja Wajdy do palenia zniczy na sowieckich grobach...

Dziś Polsat podał informację o fotelach Sikorskiego ..300 tys. za 28 sztuk . Idzie nowe, czy Solarz przestawia się powoli na PiS?

Nie wiem, nie znam szefa Polsatu. Za to aż za dobrze znam "skromność" ministra Sikorskiego. Skandal i obciach.

Panie redaktorze...która z partii prawicowych jest Panu najbliższa poglądowo?

Bliskie są mi jedynie redakcje, w których pracuję:)

Czy środowisko "W Sieci" będzie miało swoją TV, jak to ma grupa Lisickiego i Sakiewicza ? ? ?

Nic mi o tym nie wiadomo. Na razie budujemy mocny tygodnik.

Panie Krzysiu, co Pan powie na temat dzisiejszego, spójnego przekazu łże-mediów (potocznie zwanych mainstreamowymi) ad. ataku kibiców Ruchu na Mexicanos? Dlaczego nikt nie odważył sie chociażby wspomnieć o tym, ze latynododatni byli nawaleni w sztok i zaczepiali nasze panny? Jak mawiał klasyk: gorzałka służy jeno tęgiej głowie. Pozdrawiam!

Nie jestem zaskoczony. Przekłamania są nadawane głośno, sprostowania cicho, albo wcale. Zero etyki dziennikarskiej.

 

Serdecznie dziękuję za wszystkie pytania, do zobaczenia na łamach:) I miłych wakacji! 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła

Szanowny Czytelniku

Chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych osobowych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 r., zgodnie z instrukcjami, o których mowa poniżej.

Od 25 maja 2018 r. zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane w skrócie również jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). RODO obowiązywać będzie w identycznym zakresie we wszystkich krajach Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, i wprowadza wiele zmian w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych, które będą miały wpływ na wiele dziedzin życia, w tym na korzystanie z usług internetowych. Przed przejściem do serwisu naszym celem jest zapoznanie Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz przepisami, które niebawem wejdą w życie, tak aby dać Ci szeroką wiedzę i bezpieczeństwo korzystania z naszych serwisów internetowych Prosimy Cię o zapoznanie się z podstawowymi informacjami.

Co to są dane osobowe?

Podczas korzystania z naszych usług internetowych Twoje dane osobowe mogą być zapisywane w plikach cookies lub podobnych technologiach, instalowanych przez nas lub naszych Zaufanych Partnerów na naszych stronach i urządzeniach do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu udostępniania personalizowanych treści i reklam, bezpieczeństwa oraz analizowania ruchu na naszych stronach.

Kto będzie administratorem Twoich danych osobowych?

Administratorami Twoich danych osobowych będzie Fratria sp. z o.o., a także nasi Zaufani Partnerzy, tj. firmy i inne podmioty, z którymi współpracujemy przede wszystkim w zakresie marketingowym. Listę Zaufanych Partnerów możesz sprawdzić w każdym momencie pod niniejszym linkiem „Zaufani Partnerzy”.

Po co są nam potrzebne Twoje dane?

Aby dostosować reklamy do Twoich potrzeb i zainteresowań, zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług oraz dokonywać pomiarów, które pozwalają nam ciągle udoskonalać oferowane przez nas usługi.

Twoje uprawnienia

Zgodnie z RODO przysługują Ci następujące uprawnienia wobec Twoich danych osobowych i ich przetwarzania przez nas i Zaufanych Partnerów. Jeśli udzieliłeś zgody na przetwarzanie danych, możesz ją w każdej chwili wycofać. Przysługuje Ci również prawo żądania dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – GIODO. Uprawnienia powyższe przysługują także w przypadku prawidłowego przetwarzania danych przez administratora.

Zgoda

Wyrażenie przez Ciebie zgody jest dobrowolne. W każdym momencie możesz również edytować swoje preferencje w zakresie udzielonej zgody, w tym nawet wycofać ją całkowicie, klikając w ustawienia zaawansowane lub wyrażając zgodę i przechodząc na naszą stronę polityki prywatności. Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa, jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz na naszych stronach internetowych). Jeśli chcesz się zgodzić na przetwarzanie przez Fratrię sp. z o.o. i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych zebranych w związku z korzystaniem przez Ciebie z naszych stron i aplikacji internetowych, w tym ich przetwarzanie w plikach cookies itp. instalowanych na Twoich urządzeniach i odczytywanych z tych plików danych, możesz w łatwy sposób wyrazić tę zgodę, klikając w przycisk „Zgadzam się i przechodzę do serwisu”. Jeśli nie chcesz wyrazić opisanej wyżej zgody lub ograniczyć jej zakres, prosimy o kliknięcie w „Ustawienia zaawansowane”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnień przeczytasz na „Polityce prywatności”.

×

Ustawienia zaawansowane

Aby dostosować reklamy i treści do Twoich potrzeb i zainteresowań, zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług oraz dokonywać pomiarów, które pozwalają nam ciągle udoskonalać oferowane przez nas usługi, podczas korzystania z naszych usług internetowych Twoje dane osobowe mogą być zapisywane w plikach cookies lub podobnych technologiach instalowanych przez nas lub naszych Zaufanych Partnerów na naszych stronach i urządzeniach do zbierania i przetwarzania danych osobowych.

Aktywna zgoda

Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach marketingowych, w tym profilowanie, moich danych osobowych pozostawianych w ramach korzystania oferowanych przez Wydawnictwo Fratria sp. z o.o. oraz zaufanych partnerów usług Wydawnictwa. Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w ramach korzystania z oferowanych przez Wydawnictwo Fratria zaufanych partnerów usług. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne.

Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnień przeczytasz na Polityce prywatności.